Nefes Koçluğu

Nefes Çalışmaları

Pandemi sürecinde online olarak yürüttüğümüz bireysel ve grup nefes çalışmalarında, nefes teknikleri ve nefes terapisi ile doğal ve bütünsel nefes almayı, nefesin farkında olmayı, bilinç, düşünce ve duyguları fark edip, kabullenmeyi, bilinçaltındaki yanlış inançların temizlenmesini, anda olmayı deneyimlemeyi amaçlarız. Nefesle, farkında bile olmadığımız, bilinçaltımızda olan ve düşünce ve duygularımızı yöneten, işimize yaramayan kalıplarımızı, inançlarımızı bırakıp ve dönüştürebiliriz. Nefesimizi tanıdığınızda kendimizi tanırız. Nefesimiz dönüştüğünde kendimize dönüşürüz.

Nefes

Sözlerimizde

“Dur biraz nefeslen…”
“Nefesler tutuldu…”
“Ohh! Bi rahat nefes aldım…”
“Nefes kesen dakikalar…”
“Ay, nefesim daraldı…”

Nefesin yaşamındır…

Nefes, yaşam ve sağlık kaynağıdır. Bununla beraber nefesi doğru almadığımızda bütünsel olarak sağlığımız olumsuz etkilenir.

Nefesinin farkına var…

İyi/kötü bir çok durumu anlatmak için farkında olmadan kullandığımız daha bir dolu tabir vardır içinde “nefes” geçen. Çünkü nefes her şeydir ve her şey nefestir. Ruh halimiz değiştikçe nefesimiz değişir. Bizim kontrolümüz dışında olur nefesimizdeki bu değişim. Yani yaşadıklarımız, fiziksel aktivitelerimiz, düşüncelerimiz, duygularımız, psikolojimiz nefesimizi doğrudan etkiler. Elbette tam tersi de geçerlidir. Yani nefesimiz fiziksel durumumuzu, düşüncelerimizi, duygularımızı, psikolojimizi doğrudan etkiler. O zaman diyebiliriz ki nefesimizi kontrol etmemiz bedenimizi, zihnimizi ve duygularımızı kontrol etmemiz demektir.

Nefesine bak…

Nefesiniz aynanızdır.
Nefes ruhun kapısıdır.
Nefesini bilen nefsini bilir, nefsini bilen Yaradanı bilir…

Haydi sen de nefesini fark et!

Formu hemen doldur, seni arayalım.